Robot S6 per a l’enfardament amb film estirable

Robot semovent per a l’embalatge amb film estirable.

robot-s6

Gràcies a l’experiència adquirida amb el temps, Robopac presenta la nova gamma de màquines autopropulsades d’embalatge: Robot S6. La unió entre un atractiu disseny i una sofisticada tecnologia fa que el Robot S6 sigui un líder indiscutible en el seu segment. L’adopció de tecnologia d’avantguarda, com el nou tauler de comandament tàctil amb color de 7’’ i l’extrema atenció posada en els sistemes de seguretat representen l’essència de la capacitat evolutiva de Robopac.

El Robot S6 té la capacitat d’embalar qualsevol tipus de producte, forma o mida. Gràcies, entre altres coses, a la inhibició del sistema electrònic de recompte d’arestes és possible embolicar també productes de forma cilíndrica.

El Robot S6 disposa d’una elevada autonomia d’embalatge i una extrema flexibilitat de treball i s’identifica com un soci ideal per a totes les empreses industrials que requereixen la màxima elasticitat en termes de logística i de gestió de magatzem.



Tauler de control

Pantalla durant el cicle automàtic
1. Configuració de la força de dipòsit del film sobre el producte
2. Configuració de la velocitat de rotació del Robot.
robot-s6-iconos-2
El nou tauler de control dotat del mode JOG i pantalla gràfica de selecció mitjançant icones permet un accés més àgil als accionaments i una lectura clara dels programes de treball.

El tauler de comandament ha sigut redissenyat, adoptant una pantalla tàctil. Aquest nou tipus de tauler, gràcies al fet de disposar d’una pantalla gran a color, permet crear programes de manera simple i immediata i conté una memòria superior per registrar fins a vuit programes diferents.

Descripció cicles

  • Manual de pujada-baixada del carro
  • Cicles de pujada-baixada
  • Cicles només de pujada o només de baixada
  • Cicles de col·locació del full
  • F1 programa per a productes grans
  • F2 programa per a productes cilíndrics
  • Comptador de cicles parcial
  • Comptador de cicles totals
  • Retard fotocèl·lula
  • Altímetre
  • Offset des de terra
  • Block tauler de control
  • Històrics alarmes

Descripció paràmetres

  • 6 programes memoritzables
  • Velocitat rotació robot
  • Velocitat pujada carro
  • Velocitat baixada carro
  • Girs a la part superior de la càrrega
  • Girs a la base de la càrrega
  • Cicles de reforç
  • Sensibilitat de tir de la pel·lícula pujada (FR, PDS, PVS)
  • Sensibilitat de tir de la pel·lícula baixada (FR, PDS, PVS)
  • Regulació tir pel·lícula ala base
  • Ajust preestirament film baixada (PDS, PVS)

Solucions tècniques



Robot S6 - corte automático

Els ROBOT S6 estan construïts seguint els criteris de màxima solidesa i confiabilitat propis dels ambients industrials. L’atenció que es dedica als mínims detalls funcionals, la cura en l’elecció dels materials i de les solucions software són la garantia ROBOPAC per aquestes màquines que no tenen rivals al mercat. Tots els components, des del carenat amb doble estrat fins al para-xocs d’emergència reforçat, l’eix guia de xapa plegada amb estructura tubular, reflecteixen un estàndard qualitatiu insuperat.

  • És possible dotar la màquina d’un dispositiu de tall automàtic del film, que actua en finalitzar el cicle i permet un augment de l’eficiència en termes de temps, facilitant així el treball de l’operador.


Carros friccionats


Dimensions de la màquina

 E= 2200 mm STDE= 2400 mm OPZE= 2800 mm OPZE= 3100 mm OPZ
A (mm)1825182518251825
B (mm)722722722722
C (mm)1183118311831183
H (mm)984984984984
D (mm)2800300034003600
L (mm)2558275631583356

Condicions de la prova en relació al número de palets per càrrega de bateria.

Tamaño de la paleta (mm)800x1200x1500 (h)
Espesor de la película (μm)23
Altura bobina film (mm)500
Tipo de ciclossubida-bajada
Velocidad subida carro (m/min)3,5
Velocidad bajada carro (m/min)3,5
Velocidad de rotación de robot (m/min)80
Superposición de la pelicula20%
Altímetro (mm)150
Vueltas en la base de la carga (n)2
Vueltas en la parte superior de la carga (n)2
Vueltas de refuerzo (n)0
Tiempo de espera entre un ciclo y el siguiente30"

Característiques tècniques

MáquinaRobot S6 PVS
Baterías (n.)2 12V 110 Ah (C5)
Pb/Acido
Velocidad rotación máquina (m/min)35÷80
Velocidad subida / bajada carro (m/min)1÷5
Número de bancales para carga de baterías (n.)Plus / Mas 250*
Tensión alimentación (V)230±10%(1ph)
50/60Hz
Potencia instalada (kW)0,3
Posibilidad de utilización horquillas posterior y en los dos ladosSTD
Dimensiones mínimas (mm)800x800
Altura máxima (mm)2200
Peso mínimo de la carga kg (Kg)100
Diámetro exterior máx. (mm)300
Altura bobina film (mm)76
Espesor film (μm)17-35
Diámetro interior (mm)500
Peso máx. (Kg)20
Programas de empaquetado personalizablesSTD
Fotocélula lectura altura cargaSTD

Robopac Techlab

Robopac Techlab

AETNA GROUP fabrica y comercializa a escala mundial máquinas envolvedoras para el envasado y el embalaje con film extensible, enfajadoras, envasadoras con film termorretráctil, encartonadoras y precintadoras.El grupo cuenta más de 400 empleados, 80 técnicos dedicados al servicio post venta, con una facturación anual superior a los 85 mill. de Euros. Cuenta con cinco plantas de fabricación para sus 4 marcas comerciales: ROBOPAC, ROBOPAC SISTEMI, DIMAC Y PRASMATIC, con una red de más de 450 agentes y distribuidores y 6 filiales presentes en Francia, Gran Bretaña, Alemania, Estados Unidos, Rusia y China. Con más de 100.000 máquinas vendidas e instaladas en todo el mundo, AETNA GROUP ofrece una amplísima gama de soluciones y servicios para las satisfacer las más variadas exigencias del sector del packaging.


Robopac - línea de producción

Robopac – línia de producció

 

ROBOPAC, fundada el 1982, és líder mundial en la tecnologia d’embalatge amb film estirable amb una producció de més de 5000 màquines / any, el 70% exportades als principals mercats mundials. Les tecnologies desenvolupades per l’empresa són quatre: robots, taules i braços rotatius per a l’estabilització de càrregues paletitzades amb film estirable (core business), enrotlladors horitzontals de film estirable per a productes de forma allargada, màquines per a l’aplicació de film termoretràctil i màquines precintadores. Gràcies a una xarxa compacta de distribuïdors a escala mundial, als centres d’assistència tècnica i als serveis de recanvi presents a les filials exteriors, ROBOPAC assegura un servei post-venda eficaç i ràpid.

La certificació ISO 9001, obtinguda l’any 1997 i contínuament renovada des de llavors, ha suposat no només aconseguir un objectiu de prestigi, sinó que també i sobretot, ha reforçat el compromís de l’empresa en la millora contínua de les pròpies capacitats.

 

 
  • logo robopac
  • logo systempack
  • logo controlox
  • tlm
  • kuka-log
  • Bostik
  • Graco
  • logo ranpak
^
0
    0
    Tu cesta
    Tu cesta está vacíaVolver a la tienda
      Calculate Shipping
      Apply Coupon
      Te faltan para conseguir un 10% de descuento en tu cesta.
      Descuento exclusivo para materiales de embalaje. No aplica en pedidos con maquinarias.